Класний керівник

НАШ 6-А                   

Екскурсія на фабрику «АВК»

Ми відвідали шоколадну фабрику «АВК» і на власні очі побачили як створюються шедеври з цього солодкого матеріалу. Ми відвідали 2 цехи, де побачили всі етапи створення цукерок, та поласували ними досхочу. А в кінці кожен отримав солоденький подаруночок.
Кондитерська компанія «АВК» - це перша компанія в Україні, яка почала виробляти шоколад з какао-бобів, і як фахівець у цій галузі, готова поділитися своїми секретами у виробництві шоколаду, розповісти про історію виникнення цього всіма улюблених ласощів, а також запросити всіх в реальний музей шоколаду. 

                    


Екскурсія до аерокосмічного музею (м. Дніпро)

Днепропетровский Национальный центр аэрокосмического образования молодежи имени  А. М. Макарова был создан Указом Президента Украины Л. Д. Кучмы 11 июня 1996 года. На базе НЦАОМ открыт единственный в нашей стране музей ракетно-космической техники, где представлена богатая экспозиция развития космонавтики в нашей стране. Город Днепропетровск является центром украинской космической индустрии. В Днепропетровске создан и функционирует уникальный аэрокосмический музейный комплекс.В музее демонстрируются: подлинные космические станции, спутники, натурные экспонаты агрегатов, входящих в состав разных ракетных комплексов, наглядная информация о Земле в оптическом инфракрасном и микроволновом диапазонах спектра, полученная со спутников Січ – 1 и Океан – О, боевые ракеты.
В Днепропетровском аэрокосмическом музее НЦАОМ имени А. М. Макарова большой раздел посвящен украинским ученым и конструкторам ракет. Экспозиция состоит из 2 разделов: осмотр выставки в зале музея,  осмотр образцов ракетного вооружения на площадке музея.


Екскурсія до м. Василівка (жовтень 2018)
Усього в сорока кілометрах від Запоріжжя, у містечку Василівка, знаходиться старовинний маєток ХІХ століття. Це – відомий на всю Україну замок Попова. Пишний палац був побудований у степу поміщиком Василем Поповим ще у 1894 році, та за своєю архітектурою нагадував середньовічні замки Європи. Пізніше саме у цьому місці хотів заснувати свою педагогічну колонію видатний А. Макаренко. Під час екскурсії у замку Попова ми зможемо дізнатися більше про його неповторну історію, сповнену легенд та таємниць.
Також під час поїздки ми відвідали зоопарк, у якому мешкають величні леви, тигри та могутны ведмеді.   Екскурсія розпочалася з відвідування кінно-спортивного комплексу «Кентавр». Де можна було навіть покататися на конях.
Українці серед інших європейських націй
(Перший урок для учнів 6-А класу)

Мета: розширити знання учнів про Україну, набуті в попередніх класах; показати роль і місце України в житті Європи; допомогти усвідомити важливість для України співпраці з країнами ЄС; виховувати інтерес та повагу до здобутків і досягнень свого народу та європейських народів; ознайомити учнів із визначними пам’ятками України та Європи, що ввійшли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; розвивати вміння вільно висловлювати свою думку.
Обладнання: мультимедійна дошка, ноутбук, проектор; відеоролики про Україну, аудіозаписи пісень, презентація «Моя Україна», карта України та Європи.
Форма проведення: віртуальна подорож-гра.

Хід уроку

І. Організація момент. Мотивація навчання.            
    Вступне слово вчителя.
Доброго дня, дорогі діти, шановні батьки! Святково та урочисто розпочався сьогодні для вас новий навчальний рік. Нехай він буде плідним, радісним, цікавим для всіх учнів і принесе гарні досягнення в навчанні, сформує міцні знання.
Безперечно, найбільш пам’ятними в шкільному житті кожного учня є перший та останній дні навчання. Чому так? Не дивно, адже Перше вересня – це плани, сподівання, мрії, задуми на весь навчальний рік, а свято Останнього дзвоника – це досягнення, звершення, успіхи.
Вчені вже давно довели, що найкраще і найміцніше людина запам’ятовує ту інформацію, яку почула чи побачила на початку та наприкінці. Мабуть, саме тому такого важливого значення в нашій державі надають Першому уроку в новому навчальному році. Адже саме він стає своєрідним орієнтиром для нас із вами.
Перший урок – незвичайний, бо він не стосується жодного з предметів. Це урок державності, людяності, а сьогодні – це ще й урок нашої з вами соціальної та національної свідомості. І я сподіваюся, ви не залишитеся байдужими до того, про що ми говоритимемо.
ІІ. Оголошення теми та мети уроку.
     Вчитель. У безмежному космічному просторі знаходиться наша маленька блакитна планета – Земля. На ній зараз живе понад 7 млрд. людей. Вони належать до різних народів, є громадянами більш як 252 країн. Та нам найдорожча та країна, де ми народились, живемо, минає наше дитинство, приходить юність. Це, звичайно, – Україна.
     Україна – це наша земля, рідний край з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і талановитими, працьовитими людьми.
(Відео «Україна моя Батьківщина» 
Вчитель. На сьогоднішньому уроці ми здійснимо віртуальну подорож-гру «Україна – європейська країна». Нам потрібно довести, що Україна займає гідне місце в розвитку європейської цивілізації.
    Під час подорожі ми зробимо декілька зупинок. Перш ніж говорити про історичну, культурну спадщину, маємо визначити, яке місце відводиться Україні на географічній карті.

ІІІ. Основна частина уроку. Віртуальна подорож «Українці серед інших європейських націй».
1. Як ви здогадалися, перша наша зупинка – «Географічна». Час на даній станції ми проведемо з користю. Розкажіть, що ви знаєте про Україну.
(Розповіді учнів)
Вчитель. Ви добре впоралися з даним завданням. Але хочу звернути вашу увагу на ще деякі цікаві факти. (Використовується інтерактивна дошка).

За територією Україна є найбільшою державою в Європі – 603,7 тис. кв. км.
За чисельністю населення (42,7 млн. чол.) – п’ятою.
Протяжність України із заходу на схід – 1316 км.
Протяжність України з півночі на південь – 893 км.
Протяжність кордонів – 6500 км.
Вчитель.
     Проаналізуйте дані факти і зробіть висновок.

     Дійсно, діти, Україна – складова частина європейської цивілізації. Зараз ми з Вами в цьому переконаємося. Ми заглянемо до інших держав, які є сусідами нашої країни, бо існувати відокремлено ми не можемо в жодному випадку.  Вдома, У школі ви користуєтеся мережею Інтернет, читаєте енциклопедії, які багато цікавого розповідають про ту чи іншу країну. Ось зараз і перевіримо ваші  знання.
Бліц-опитування
- Яка найвідоміша та найвища споруда Парижу? (Ейфелева вежа)
- Якою однією назвою об’єднані країни Данія та Фінляндія? (Скандинавські)
- А які гори розташовані в Італії? (Альпи і Апенніни)
- В якій державі було започатковано проведення олімпійських ігор? ( Греція)
- Що традиційно викидають із вікон на новий рік в Італії? (Старі речі)

Вчитель.
   2. Вирушимо на нашу наступну зупинку «Історичну» і дізнаємося, чим відома наша держава в Європі.
(Підготовлені  учні розповідають про успіхи українських правителів, науковців, політиків в різні історичні часи. Розповідь супроводжується презентацією)

Учень. Наша держава відома тим, що понад 300 років тому була створена перша Конституція в Європі саме на Україні гетьманом Пилипом Орликом. Учениця. У французькому місті Санліс було встановлено пам’ятник дочці нашого славетного предка, князя Ярослава Мудрого, королеві Франції – Анні Київській, яка зробила великий внесок у розвиток відносин між двома європейськими державами.
Учень. Найбільший у світі і Європі літак «Мрія» створений в Україні, у Київському конструкторському бюро ім. Антонова.
Учениця. Львівський автобусний завод відомий в Європі як найбільший.
Вчитель. Ці розповіді можна продовжувати ще кілька годин, але за браком часу ми відвідаємо з вами ще одну зупинку, щоб переконатися, що наша держава – європейська. Жодна нація не може існувати без розвитку культури.
Тож на зупинці «Культурна спадщина» ми поговоримо саме про внесок українців у розвиток європейської культури.
      Протягом багатьох століть культура українського народу розвивалась в руслі загальноєвропейських і загальнолюдських цінностей. Наші предки свято берегли успадковані надбання, накопичували знання, практику взаємин із природою. Однією із особливостей нашої культури є здатність сприймати, перетворювати, українізувати різноманітні культурні впливи, ділитися своїми кращими надбаннями з іншими народами, вносити свої найвидатніші пам’ятки до скарбниці світової культури.
     А тому у 1990 році Україна підписала «Конвенцію щодо захисту світової культурної природної спадщини», яка була затверджена ЮНЕСКО. Сьогодні до списків світової культурної спадщини внесено пам’ятки української культури. А які? Вам необхідно назвати і розповісти, переглянувши деякі відеоматеріали.

Довідка.
      Софія Київська. До ХІ ст. на місці теперішньої Софійської площі було «поле поза градом», де багато разів билися на смерть наші предки з кочівниками, які прагнули заволодіти заможним містом. Як стверджує літописець, на пам’ять про одну з таких перемог у 1017 році великий князь Ярослав Мудрий заклав Софійський собор, присвячений премудрості Божій.
      Софійський собор став головним храмом Київської Русі, суспільним та культурним центром держави. Тут «садовили» князів на великокняжий престол, приймали іноземних послів, вели літопис. У храмі зберігалася перша у давньоруській державі бібліотека, зібрана князем Ярославом. У ХVІІ–ХVІІІ ст. навколо собору сформувався кам’яний монастирський ансамбль – шедевр українського бароко. Надзвичайно цінними є фрески собору.
      Києво – Печерська Лавра. Один із найдавніших на Русі православних монастирів – Києво-Печерську Лавру – було засновано в середині ХІ ст. монахом Антонієм у печерах на кручах правого берегу Дніпра, неподалік від заміської княжої резиденції у селі Берестове. Згодом дана обитель стала центром поширення та утвердження християнства у Київській державі, а також освіти й культури в усьому слов’янському світі. З нею пов’язано початковий період літописання. Тут мешкали і працювали видатні письменники, художники, лікарі, будівельники.
      У ХVІІ –ХVІІІ ст. монастир відігравав визначну роль у політичному житті країни, збереженні православ’я, розвиткові національних традицій літератури, малярства, архітектури, просвіти і науки.
     Місто Львів. Старе місто – унікальний центр міста Львова, де розташовані цікаві пам’ятки архітектури. Оскільки саме місто довгий час входило до складу західних країн (Австро-Угорської імперії, Польщі), його вулиці дуже схожі на віденські, празькі або варшавські.
     Найкращими зразками барокової архітектури у Львові є кафедральний собор св. Юра та костел домініканців.
 Вчитель. Звичайно, цей показ можна продовжувати. А, говорячи про сьогодення, ми гордимося тим, що в 2005 році в нашій країні було проведено конкурс «Євробачення – 2005». Руслана Лижичко довела, що українці - народ талановитий, виборовши перше місце в даному конкурсі в 2004 році. Дякуючи їй, про нашу країну ще більше дізналися не тільки в Європі, а й в усьому світі.
А на «Євробаченні – 2016» знову перемогла українська співачка Джамала.
   Ми можемо зробити висновок, що українська культура є надбанням європейської цивілізації. Українці зараховані ЮНЕСКО до чотирьох найпрацьовитіших народів світу, мова – до трьох наймелодійніших, народне мистецтво (особливо вишивка, кераміка, писанкарство, декоративний розпис) – до творів загальнолюдського планетарного значення. Сотні імен видатних українців увійшли до золотого фонду світової культури.
      А тепер проведемо конкурсну програму «Що я знаю про Європу та Україну?». Гра складається із кількох турів. (Учні діляться на дві команди).
Тур 1. Розминка.
  - Який із найдревніших знаків є малим гербом України? (Тризуб)
  - Як називається основний закон України? (Конституція)
    - Як розшифровується абревіатура ЄС? (Європейський Союз)
- Яка єдина грошова одиниця введена в Європейському Союзі? (Євро)
- На якому материку знаходиться Європа? (Євразія)
- В якій країні знаходиться географічний центр Європи? (Україна, Закарпаття, село Ділове Рахівського району, біля кордону з Румунією. )
Тур 2. Географічне лото.
Учні отримують 2 набори карток – один з назвами країн, інший – із назвами столиць. Їм необхідно розкласти картки у відповідності один з одним – країна та її столиця.
1. Австрія – Відень.
2. Данія – Копенгаген.
3. Греція – Афіни.
4. Італія – Рим.
5. Швеція – Стокгольм.
6. Франція – Париж.
7. Німеччина – Берлін.
8. Україна – Київ.
9. Яка гірська вершина Українських Карпат найвища? (Говерла).
10.Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими порогами? (Запорізька січ)
Тур 3. Кулінарний.
Завдання 1:  Діти повинні відгадати як називаються національні страви.
- Це традиційна українська страва, хоча виготовляють її і інші (німці, поляки, чехи, румуни). В Україні зазвичай цю страву готують на Пасху та Різдво. Необхідними компонентами цієї страви є м'ясо, часник та перець. Сама страва продовгувата, витягнута за формою і дуже смачна. (Домашня ковбаса)
- Вони бувають різні за розмірами та формою. У перепілки вони маленькі та в цяточку, а у страуса – великі та міцні. У різних країнах їх традиційно смажать, варять, а у нас вони фаршировані. (Яйця)
- Цей кулінарний витвір має прямокутну форму. Страва названа на честь відомого французького полководця. Ця страва дуже солодка та смачна. (Торт Наполеон)
- Для виготовлення цього традиційного українського напою беруть фрукти і ягоди,  заливають водою, варять, додають мед чи цукор. Цей напій обов'язково готують до Різдва (Узвар)
Завдання 2: учні повинні назвати якомога більше страв України (як однієї з країн Європи).
Тур 4. Запитання-відповідь.
1. Яка найбільш типова страва італійської кухні? (піца, спагетті)
2. Що у Венеції заміняє вулиці? (канали з водою)
3. На цій горі, що знаходиться в Греції, за легендою жили давньогрецькі боги? (Олімп)
4. Столицею якої держави є Рим? (Італія)
5. Це найвідоміший годинник Лондона? (Біг Бен)
6. Якого древньогрецького героя прославили 12 подвигів? (Геракл)
7. Найвідоміший датський казкар? (Г.К. Андерсен)
8. Як називається найбільший французький музей (Лувр)
9. Яка шведська письменниця вигадала Карлсона? (Астрід Лінгрен)
10. Ця невелика країна повністю знаходиться на території Риму? (Ватикан)
11. Хто з князів віддав у дружини французькому королеві свою доньку Анну? Цього князя ще називають «тестем всієї Європи». (Ярослав Мудрий)
12. Місто Лондон знаходиться на цьому острові? (Великобританія)
Тур 5. Літературна мандрівка Європою.
- Його називають батьком світової казки. Його твори знають і люблять діти в усьому світі. А його героїні Русалочці встановлений пам'ятник у столиці Копенгагені. Найпопулярніші його твори – «Гидке каченя», «Кресало», «Дюймовочка», «Снігова королева». (Г.Х. Андерсен, Данія)
- Всесвітньо відомий письменник-фантаст, який написав 63 романи та 2 збірки повістей і оповідань. Прославився романами «Таємничий острів», «Діти капітана Гранта», «Незвичайні подорожі», «П'ятнадцятирічний капітан» та багатьма іншими творами. (Жюль Верн, Франція)
- Ці два брати вчились на філологів. І коли на останньому курсі поїхали вивчати народний фольклор, так захопилися казками, що це стало справою їхнього життя. І сьогодні діти із захопленням читають «Хороброго кравчика», «Горщик каші», «Бременських музикантів» та інші казки. (Брати Грімм Вільгельм та Якобс, Німеччина)• Мудрий письменник-казкар, який вже першою своєю казкою «Пригоди Цибуліно» зумів зацікавити юних читачів. Діти полюбили Цибуліно – веселого, вигадливого хлопчика-цибулинку. У цього письменника є й інші твори – «Подорож Голубої Стріли», «Джельсоміно в країні брехунів».  (Джані Родарі, Італія)
- Назвіть велике зібрання творів Т. Шевченка (Кобзар).
(Підсумки гри, нагородження)
ІV. Підсумок
Вчитель. Завершуючи нашу віртуальну подорож-гру, ми можемо сказати, що Україна  складова частина Європи. І доказом цього є рішення Європейського парламенту (червень 2017 року) про надання безвізового режиму для громадян України. Президент П. О. Порошенко зазначив, що «це рішення для нас, українців, є символом приналежності нашої країни до спільного європейського цивілізаційного простору».   
       Ми повернули сьогодні наш шкільний глобус і крізь сітку меридіанів і паралелей побачили, чим багата наша держава і що вона може із впевненістю просуватися до єдиного європейського простору, бо може зробити вагомий внесок у розбудову нової об’єднаної Європи.
    

Документація класного керівника

 Основним документом класу є класний журнал. Класний керівник починає заповнювати його на самому початку навчального року і веде журнал упродовж року. Всі необхідні записи він робить самостійно, не залучаючи до заповнення журналу учнів класу.

   Класний керівник повинен:

•    вивчати журнал не рідше одного разу на тиждень, спостерігаючи за успішністю своїх вихованців;
•    завжди знати причини пропусків учнями навчаль¬них днів і окремих уроків;
•    завжди бути в курсі переживань і труднощів своїх ви¬хованців;
•    тісно   співпрацювати з учителями-предметниками, пояснювати й доводити до їхнього відома всі проб¬леми учнів;
•    чітко й акуратно робити записи в журналі;
•    виконувати всі вимоги навчальної частини.
Підсумкові оцінки за кожний семестр або рік заносяться класним керівником у зведену відомість. Класний керівник записує в класному журналі імена і прізвища учнів за абеткою, заповнює розділ «Загальні відомості про учнів», відзначає кількість уроків, пропущених учнем, і підбиває підсумки про кількість днів і уроків, пропущених кожним учнем за семестр і навчальний рік.
        Класний керівник відповідає за стан журналу свого класу стежить за систематичністю ведення журналу  вчителями-предметниками, що працюють у класі, аналізує успішність учнів, об'єктивність виставлення підсумкових і семестрових оцінок, відомості про батьків.
       Якщо в житті дитини та в її родині відбулися які-небудь зміни, класний керівник зобов'язаний негайно зафіксувати їх у своєму класному журналі (змінилася адреса, телефон, сімейна ситуація).
       З допомогою класного журналу класний керівник під¬биває підсумки успішності класного колективу за на¬вчальний тиждень. Класний керівник повинен щотижня аналізувати успішність учнів і повідомляти батьків про їхні на¬вчальні результати.
Форми повідомлення можуть бути різними: запро¬шення для індивідуальної бесіди, виставлення оцінок у щоденник класним керівником, виписування ним на окремому аркуші оцінок із журналу та вклеювання їх у щоденник учня.
 Класний керівник систематично аналізує навчальну ситуацію у своєму класі за предметами і звертає увагу вчителів-предметників на:
-    накопичуваність оцінок;
-    об'єктивність виставлення оцінок;
-    індивідуальну роботу з дітьми, що часто хворіють;
-    індивідуальну роботу з учнями із високим рівнем на¬вчальних
      досягнень;
-    індивідуальну роботу  з проблемними учнями.
Особливу увагу класний керівник приділяє аналізу пропусків занять учнями без поважних причин. При цьому він звертає увагу на такі моменти:
-    періодичність пропусків занять;
-    на уроках яких учителів учень найчастіше від¬сутній;
-    з ким із однокласників учень пропускає уроки;
-    уроки якого типу найчастіше учень пропускає (кон¬трольні роботи,
      усне опитування тощо); 
-    разом із соціальним педагогом або психологом ана¬лізує причини
     пропусків уроків та розробляє спосо¬би впливу на такого учня.
    Досвідчений класний керівник приділяє велику увагу аналізу участі учня в заняттях з фізичної культури: вивчає участь учнів на цьому уроці, відвідує уроки, аналізує  діяльність у ході уроку учнів, які мають проблеми зі здоров'ям.
   У класному журналі класний керівник зберігає план розміщення учнів класу за партами, яким мають керуватися вчителі-предметники на своїх уроках.


  ПОСАДОВІ  ОБОВ'ЯЗКИ  КЛАСНОГО  КЕРІВНИКА


Організовує:

•    роботу по формуванню колективу класу;
•    створення сприятливих умов для індивідуального розвитку і формування особистості учнів;
•    життя колективу класу відповідно до вікових особливостей та інтересів учнів і вимог суспільства;
•    пропаганду здорового способу життя; проводить фізкультурно-масові, спортивні та інші заходи, які сприяють зміцненню здоров’я учнів у класі;
•    допомогу учням у навчальній діяльності, з’ясовує причини успішності, забезпечує їх усунення;
•    вивчення учнями правил охорони праці, правил вуличного руху, поведінки в побуті, на воді тощо;
•    умови для розвитку обдарованих дітей, вивчає особистість кожного учня в класі, його нахили, інтереси;
•    учнів на проведення робочих загальношкільних лінійок;
•    харчування учнів у шкільній їдальні;
•    чергування учнів класу по школі та у шкільній їдальні згідно графіка;
Сприяє:
•    розвитку в учнів навичок спілкування, допомагає учням вирішувати проблеми, які виникають у спілкуванні з товаришами, вчителями, батьками;
•    здобуттю додаткової освіти учнями через систему гуртків, клубів, секцій, об’єднань, які організовуються в школі, закладах позашкільної освіти за місцем проживання;
•    самовихованню і саморозвитку особистості учня, вносить необхідні корективи в систему його виховання;
•    створенню сприятливих мікро середовища і морально-психологічного клімату для кожного в класі;
•    покращенню умов здійснення навчального процесу, а також доводить до відома завідувача кабінету, дирекції школи інформацію про всі недоліки в забезпеченні освітнього процесу, які знижують працездатність учнів, негативно впливають на їхнє здоров’я.
•    підвищенню своєї професійної кваліфікації;
•    оформленню класного куточка, веденню літопису класу, роботі учнів у шкільній дитячій організації;
Здійснює:
o    інструктаж учнів з безпеки життєдіяльності під час виховних заходів з обов’язковою реєстрацією в класному журналі чи журналі реєстрації інструктажів:
o    відповідальність за життя і здоров’я учнів класу під час заходів які він проводить, а також за дотримання їхніх прав і свобод відповідно до законодавства України.
o    постійний контракт з батьками учнів (особами, які їх замінюють);
o    дотримання правил безпеки життєдіяльності під час здійснення навчального процесу та проведення виховних заходів;
o    оперативне інформування адміністрації школи про кожен нещасний випадок, вживає заходів щодо надання першої долікарської допомоги;
o    планування виховної роботи в класі;
o    ведення у встановленому порядку документацію класу, контролює заповнення учнями щоденників і виставлення в них оцінок, заповнення та контроль ведення вчителями-предметниками класного журналу, систематичне ведення особових справ учнів;
o    періодичне медичне обстеження;
o    дотримання етичних норм поведінки, які відповідають громадському статусу педагога;
o    роботу по профілактиці правопорушень серед учнів класу;
o    роботу по вивченню листка здоров’я кожного учня і оформити відповідну сторінку класного журналу;
o    ведення журналу обліку індивідуальної роботи з учнями, схильними до правопорушень, з учнями з неблагонадійних сімей та з дітьми, що потребують особливої педагогічної уваги;
o    зв’язок з вчителем, що працював з класом у початковій ланці та з вчителями-предметниками з метою з’ясування: ступеня працездатності учня, ступеня пізнавальної діяльності, інтелектуальних можливостей школярів, дітей, що вимагають особливої педагогічної уваги;
o    допомогу вчителям-предметникам  в навчанні і вихованні учнів класу;
o    постійний контроль за пропусками занять учнями, облік в шкільних журналах, класних щоденниках, у журналі обліку відвідування школи, активно реагувати на пропуски занять учнями без поважних причин;
o    систематичний контроль за відвідуванням та зовнішнім виглядом учнів;
o    анкетування учнів з метою вивчення їх інтересів, здібностей, побажань, проводити колективні творчі справи (для організації і планування виховної роботи );
o    ознайомлення з читацькими формулярами учнів з метою вивчення їх читацьких інтересів;
o    для учнів класу екскурсії, зустрічі з цікавими людьми, свята, конкурси;
o    проведення батьківських зборів, лекторіїв для батьків згідно плану роботи школи;
o    належний санітарний стан класного приміщення та збереження обладнання і меблів.
Бере участь:
o    у роботі педагогічної ради школи;
o    у діяльності методичних об’єднань та інших формах методичної роботи.
Має право на:
o    участь в управлінні школою в порядку, визначеному Статутом школи;
o    захист професійної честі й гідності;
o    ознайомлення зі скаргами та іншими документами, які містять оцінку його роботи, надання відповідних пояснень;
o    захист своїх інтересів самостійно чи  представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслідування, пов’язаного з порушенням педагогом норм професійної етики;
o    конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом;
o    вільний вибір і використання методик навчання й виховання, навчальних посібників і матеріалів, підручників;
o    регулярне підвищення своєї кваліфікації;
o    надання учням під час занять і перерв обов’язкових для виконання розпоряджень, які стосуються організації занять і дотримання дисципліни, притягнення учнів до дисциплінарної відповідальності у випадках і в порядку, встановлених Статутом і Правилами внутрішнього розпорядку;
o    проходження атестації на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію;
o    внесення пропозицій до адміністрації, педагогічної ради про моральне та матеріальне заохочення учнів та їх соціальний захист;
Забезпечує:
o    своєчасне складання встановленої звітної документації;
o    зв’язки учнів із іншими закладами позашкільної освіти дітей, іншими організаціями для спільної діяльності з питань розвитку учнів;
o    своєчасне подання директору школи звіту про свою роботу.
•    Погоджує:
•    свою роботу з директором школи та заступником директора школи з виховної роботи.

Немає коментарів:

Дописати коментар